x

Anulimi/Ndryshimi i rezervimit

Nëse dëshironi të anuloni një rezervim, ose ta ndryshoni atë, ose të na tregoni diçka rreth tij, mund të paraqisni një kërkesë përkatëse më poshtë. Futni kodin tuaj të rezervimit, adresën e emailit që keni përdorur gjatë rezervimit dhe, sipas dëshirës, një koment. Ju nuk mund të anuloni një rezervim nëse data e marrjes është më pak se 7 ditë larg.
 
Te lutem prit...

MAKINA ME QIRA ATHINË

Gjeni makinat më të mira me qira në Athinë dhe Aeroportin Ndërkombëtar Venizelos

Ofertat më të mira për marrjen me qira të makinës suaj.
Makina te reja me cmime te mira

 

Z

Asnjë kartë krediti

Z

Asnjë tarifë e fshehur

Z

Rezervoni online

Z

Asnjë kartë krediti

Z

Asnjë tarifë e fshehur

Z

Rezervoni online

Makina me qira në Athinë

Për makina me qira Athinë, Aeroporti Ndërkombëtar i Athinës El. Për makina me qira në Athinë, në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës, në portin e Pireut, vetëm në Rentour do të gjeni makina të reja cilësore dhe të përballueshme për marrjen me qira. Merr me qira një makinë nga ne sot dhe përfito.

 

Makina me qira pa kartë krediti

Makina me qira në Athinë pa kartë krediti ose debiti. Me Rentour nuk keni nevojë për kartë krediti ose debiti për të marrë me qira një makinë. Merreni makinën tuaj me qira në 5 minuta dhe paguani për qiranë tuaj me para në dorë!!

 

Dorëzimi i makinave në të gjithë Athinën

Merrni makinën tuaj me qira në qendër të Athinës, Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës, Portin e Pireut, apo edhe në hotelin ose apartamentin tuaj. Ne ofrojmë çmimet më të mira pa tarifa shtesë për dërgesë* Makinat më të lira me qira në Athinë.

 

 

Përfitimet e marrjes me qira të një makine në Athinë.

Sigurimi i përgjegjësisë ndaj palëve të treta.

Tarifat tona të qirasë përfshijnë sigurimin falas të përgjegjësisë ndaj palëve të treta për dëmtimin e pronës dhe lëndimet personale. Drejtoni me siguri dhe besim.

Sigurim falas CDW me heqje dorë

Marrja me qira e një makine në Athinë nga Rentour ju ofron sigurimin e makinës CDW për të kufizuar përgjegjësinë tuaj në rast aksidenti.

Përjashtim nga mbrojtja kundër vjedhjes

Me qira një makinë pa stres. Ne ofrojmë sigurim falas për vjedhjen e makinave me çdo qira. Në rast fatkeq të një vjedhjeje makine, mbulesa jonë ju mbron nga rreziku financiar.

Asistencë në rrugë pa pagesë

Ndihma falas në rrugë mbarëkombëtare përfshihet me çdo makinë me qira për t'u siguruar që pushimet tuaja të mos shkatërrohen nga situata të papritura.

kilometra falas pa kufi.

Udhëtoni pa kufizime.
Me të gjitha makinat me qira në Athinë, ne ofrojmë kilometra falas të pakufizuar në çmimet tona.
Udhëtoni lirshëm dhe eksploroni Athinën dhe Greqinë pa u shqetësuar.

PSE TË ZGJIDHNI RENTURIN

Me qira një makinë në Athinë nga Rentour

 

 • Jepet me qera me cmimet me te mira
 • Asnjë kartë krediti ose debiti
 • Paguani me para në dorë
 • Shërbime shtesë falas
 • kilometra të pakufizuar
 • Marrja dhe zbritja falas nga aeroporti i Athinës
 • Asistencë në rrugë pa pagesë
 • Makina krejt të reja
Makina me qira në Athinë

Makina me qira Athinë Shërbime shtesë

Makina me qira në Athinë shërbime shtesë

Navigacion GPS

Shtoni një sistem navigimi GPS në makinën tuaj me qira dhe mos e humbni kurrë rrugën.
Ju mund ta shtoni shërbimin gjatë rezervimit tuaj ose në zyrën e qirasë.

Shiko me shume

Makina me qira ndenjëse për fëmijë në Athinë

Sedilje për fëmijë dhe fëmijë

Udhëtimi me familjen?
Rezervoni një nga sediljet e certifikuara për fëmijë për fëmijë deri në 36 kg dhe bëni një udhëtim të sigurt dhe të rehatshëm.

Shiko me shume

Makina me qira Zinxhirët e borës në Athinë

Zinxhirë dëbore

Për pushimet tuaja dimërore shtoni një palë zinxhirë dëbore në qiranë tuaj dhe përgatituni për kushte të papritura të motit.
Eksploroni Greqinë në mënyrë të sigurt.

Shiko me shume

Makina me qira Athina Rentour

Me qira një makinë në Athinë nga Rentour

Rentour është një kompani me rritje të shpejtë e makinave me qira e vendosur në Athinë Çmimet konkurruese si dhe shërbimi i shkëlqyer ndaj klientit e kanë bërë kompaninë tonë një pikë referimi në marrjen me qira të makinave në Athinë.
Na besoni dhe zgjidhni nganjë gamë e gjerë makinash krejt të reja dhe moderne. Marrja me qira e një makine është më e lehtë se kurrë. Pa kartë krediti, pa stres, pa tarifa të fshehura.Na kontaktoni ose gjeni një makinë nga sistemi i rezervimeve online ne.

Ofertat

Oferta dhe zbritje për marrjen me qira të makinës suaj

Gjeni ofertat dhe zbritjet më të mëdha për marrjen me qira të makinave Athinë Oferta për qira mujore dhe afatgjatë, zbritje speciale për sezonin e ulët dhe çmime ekskluzive për profesionistë dhe kompani.

Oferta për makina me qira në Athinë

Qëndroni të përditësuar për ofertat dhe zbritjet e makinave me qira. Na kontaktoni për një ofertë

Makina me qira në Athinë fiat panda

Grupi B / makina të vogla

 • Karburanti i benzinës
 • 4 persona
 • 2 valixhe
 • Fleksibil dhe komod
Makina me qira Athinë Citroen

Grupi C / makinë e mesme

 • Nafte
 • 5 persona
 • 4 valixhe
 • Ekonomike dhe komode
Makina me qira Athinë Peugeot

Grupi C+ / Makinë e mesme

 • Nafte
 • 5 persona
 • 4 valixhe
 • Ekonomike dhe komode
 • Pajisje shtesë
Makina me qira Athinë Fiat tipo

Grupi D / Makinë familjare

 • Nafte
 • 5 persona
 • 5 valixhe – bagazh i madh
 • Të sigurt dhe të rehatshëm
Makina me qira Athinë Nissan evalia

Grupi YD / Minivan 7 vendesh naftë

 • Nafte
 • 7 persona
 • 6 valixhe
 • Ekonomik dhe i besueshëm
Makina me qira Athinë kombinim Opel

Grupi Y / Minivan me 7 vende

 • Karburanti i benzinës
 • 7 persona
 • 6 valixhe
 • Ekonomik dhe i besueshëm
Makina me qira Athinë Opel Vivaro

Grupi Y / Minivan me 7 vende

 • Nafte
 • 9 persona
 • 9 valixhe
 • I besueshëm dhe i gjerë

Gjeni makinën që ju pëlqen

Zgjidhni nga një gamë e gjerë makinash atë që ju përshtatet dhe eksploroni të gjitha bukuritë e Athinës dhe Greqisë. I vogel, i mesem, familjar, nafte, automatik, fuoristrada, minivan 7 dhe 9 vendesh. Makina te reja me cmimet me konkuruese. Kur krahasoni çmimet, mos harroni se flota jonë rinovohet vazhdimisht dhe përbëhet nga makina të reja në gjendje të shkëlqyer.

Çmimet tona përfshijnë disa shtesë si CDW dhe asistencë në rrugë në të gjithë vendin dhe kilometrazh të pakufizuar.

Pyetje të shpeshta

Çfarë pyetemi zakonisht?

Përgjigjet e pyetjeve të bëra shpesh në lidhje me marrjen me qira të një makine në Athinë. Gjeni të gjitha përgjigjet në një mënyrë të thjeshtë dhe të kuptueshme. Nëse keni ende pyetje, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni.

A mund të marr me qira një makinë pa kartë krediti?

Po, sigurisht, është e mundur të marrësh me qira një makinë në Athinë pa një kartë krediti ose debiti. Ju mund të paguani makinën tuaj me qira, si dhe depozitën tuaj të sigurisë në para të gatshme.

Ku mund ta marr dhe lëshoj makinën?

Makina mund të merret nga aeroporti El. El. Venizelos nga zyra jonë në qendra e Athinës ose nga destinacione të ndryshme, si hoteli juaj ose pika të tjera interesi. Na pyesni për detaje dhe tarifa.

Cila është mosha minimale për të marrë me qira një makinë?

Mosha minimale për të marrë me qira një makinë në Athinë është 21 vjeç me leje drejtimi të paktën 2 vjet. Mosha minimale varet nga kategoria e automjetit. Ka një tarifë shtesë sigurimi për shoferët nën moshën 23 vjeç. Shihni më shumë në Termat dhe Kushtet.

Po sikur të kem një aksident?

Të gjitha makinat tona janë të siguruara me sigurim CDW me një shumë të tepërt në varësi të kategorisë së automjetit. Sigurisht që ekziston mundësia e blerjes së mbulimit shtesë që kufizon ose eliminon përgjegjësinë tuaj.

Po sikur të anuloj një rezervim?

Për rezervimet e anuluara deri në 3 ditë para ditës së marrjes, nuk ka tarifë. Për anulim për më pak se 3 ditë, paguhet 3 ditë qira. Përjashtohen rezervimet e sezonit të lartë, si dhe ofertat dhe zbritjet speciale. Shihni ato në detaje Termat dhe Kushtet.

A mund ta ngas makinën jashtë Greqisë apo në ishujt grekë?

Fatkeqësisht, ngasja jashtë Greqisë nuk lejohet. Vozitja në ishujt grekë lejohet vetëm me pëlqimin me shkrim të kompanisë dhe zbatohen kufizime.

A është e mundur që persona të tjerë të drejtojnë makinën me qira?

Automjeti me qira mund të drejtohet vetëm nga shoferi ose drejtuesit e specifikuar në marrëveshjen e qirasë. Drejtimi i makinës me qira nga persona të paautorizuar nuk lejohet në asnjë rrethanë dhe mbulimi i sigurimit nuk është më i vlefshëm.

sqShqip